Sirkuskarnevaali tuo kesän kaupunkiin!

Linnanmäen Huvipuiston avajaisia vietetään karnevaalitunnelmissa 27.4.-13.5.2018. Iloinen teemaviikko tuo puistoon upeaa ohjelmaa, kuten nykysirkusta, taikureita ja akrobatiaa. Ohjelmalava Estradille nousee myös tunnettuja tähtiesiintyjiä, joten sirkushuveja on luvassa ihan jokaiselle päivälle. Ohjelmaa on luvassa niin puiston alueella, Estradilla kuin Kinossa ja Vesitornissakin.
Linnanmäen Huvipuistoon on maksuton sisäänpääsy. Kinon ja Vesitornin esityksiin pääset rannekkeella tai laitelipulla. Huom! Alle 1-vuotiaat maksutta.

 

Lataa Sirkuskarnevaalin ohjelmalehtinen tästä

 

Perjantai 27.4.

Sirkusorkesteri                           Alue                    klo 16-20

Puujalkahahmot                         Alue                    klo 16-21

Ilmapallotaikuri Taika                 Alue                    klo 16-21

                                   

Lauantai 28.4.                                                   

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Puujalkahahmot                          Alue                    klo 14-20

Balansakki                                  Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Ansa Kynttilä juontamassa         Estradi                klo 15-19
tapahtumat (lavalla aina ennen tapahtumaa)

Hurjaruuth Sirkusshow                Estradi                klo 16-16.20

Jonna Tervomaa                        Estradi              klo 19

Nukketeatteri Circus Strada        Kino                    klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

                            

Sunnuntai 29.4.                                                          

Sirkusorkesteri                             Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                              Alue                    klo 13-20

Puujalkahahmot                           Alue                    klo 14-20

Balansakki                                   Vesitorni              klo 13.30, 14.15, 15, 16, 17, 18, 19

Ansa Kynttilä juontamassa           Estradi                klo 14.30-19.00
tapahtumat (lavalla aina ennen
tapahtumaa)

Tanhupallo                                   Estradi                klo 14.30-15.30

Hurjaruuth Sirkusshow                 Estradi                 klo 16-16.20

Kuningasidea                              Estradi               klo 19-20

Nukketeatteri: Sirkus Sampo        Kino                     klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

             

Maanantai 30.4.                                                                         

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Jättisaippuakupla-esitykset         Alue                    klo 15-20

Art teatro                                     Estradi                klo 16 ja 18

Lasten vappu: Karhupatsaan lakitus                      klo 18

Balansakki                                  Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Jokeri Pokeri Box                        Estradi                klo 15 ja 17

Nukketeatteri Sirkus Sampo      Kino                     klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

 

Vappuaattona 30.4. Linnanmäellä juhlitaan Lasten vappua. Rollen tuvalla askarrellaan vappunaamareita ja tarjolla on simaa ja muita herkkuja. Karhupatsas lakitetaan klo 18.                   

      

Tiistai 1.5.                                                              

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Ilmapallotaikuri Taika                  Alue                    klo 14-19

Balansakki                                  Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Sirkus Sampo      Kino                     klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

                      

Keskiviikko 2.5.                                                                

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Fillaripianisti                                Alue                    klo 14-20

Bolly Beat Dancers                     Estradi                klo 19

Balansakki                                  Vesitorni             klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Sirkus Sampo      Kino                    klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

                         

Torstai 3.5.                                                             

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Fillaripianisti                                Alue                    klo 14-20

Bolly Beat Dancers                     Estradi                klo 19

Vatsastapuhuja Sari Aalto          Estradi                klo 16 ja 17

Balansakki                                 Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri Sirkus Sampo      Kino                     klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

                  

Perjantai 4.5.                                                                    

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                            Alue                     klo 13-21

Fillaripianisti                               Alue                     klo 14-20

Bolly Beat Dancers                     Estradi                 klo 19

Vatsastapuhuja Sari Aalto          Estradi                  klo 16 ja klo 17

Balansakki                                 Vesitorni               klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Sirkus Sampo     Kino                     klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

                                  

Lauantai 5.5.                                                    

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Jättisaippuakupla-esitys              Alue                    klo 14-20

Bolly Beat Dancers                     Estradi                klo 16

Sirkuskoulu esiintyy                    Estradi                 klo 17, 18 ja 19

Balansakki                                  Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Circus Strada      Kino                     klo 14.40, 15.30, 16.00, 16.30

Nukketeatteri: Sirkus Sampo     Kino                     klo 17.30, 18.30

        

Sunnuntai 6.5.                                                                              

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21                            

Bolly Beat Dancers                     Estradi                klo 17

Art teatro                                     Estradi               klo 15 ja klo 18

Balansakki                                  Vesitorni             klo 13.30, 14.15, 15, 16, 17, 18, 19

Nukketeatteri Circus Strada        Kino                    klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

                   

Maanantai 7.5.                                                                   

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Jokeri Pokeri Box lavashow        Estradi                klo 16 ja klo 18

Sirkuskoulu ja työpaja lapsille     Estradi                klo 17 ja 19

Duo Color Express                      Vesitorni             klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Circus Strada        Kino                   klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

                       

Tiistai 8.5.                                                               

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Duo Color Express                     Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Circus Strada       Kino                    klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

Sirkuskoulu lapsille                     Estradi                klo 17, 18 ja 19.00

 

Keskiviikko 9.5.

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Duo Color Express                     Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Circus Strada       Kino                    klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

Sirkuskoulu lapsille                     Estradi                klo17,18 ja 19.00

Torstai 10.5.

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Taikuri Jari                                  Estradi                 klo 15 ja klo 17

Duo Color Express                     Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Circus Strada      Kino                     klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

Sirkuskoulu lapsille                    Estradi                 klo 17.30, 18.30 ja 19.30

 

Perjantai 11.5.

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Duo Color Express                     Vesitorni              klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Sirkus Sampo      Kino                     klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

Sirkuskoulu lapsille                     Estradi                klo 17, 18 ja 19.00

 

Lauantai 12.5.

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Ilmapallotaikuri Taika                  Alue                    klo 14-19

Hurjaruuth Sirkusshow                Estradi                klo 16-16.20

Duo Color Express                      Vesitorni             klo 14, 15, 16, 17, 18, 19 ja 20

Nukketeatteri: Sirkus Sampo       Kino                    klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

                  

Sunnuntai 13.5.                                                                    

Sirkusorkesteri                            Alue                    klo 14-20

Sirkustaiteilijat                             Alue                    klo 13-21

Bolly Beat Dancers                      Estradi                klo 15

Mikko Leppilampi                      Estradi               klo 17-18

Duo Color Express                      Vesitorni              klo 13.30, 14.15, 15, 16, 17, 18, 19

Nukketeatteri: Sirkus Sampo       Kino                    klo 14.30, 15.30, 16.00, 16.30, 17.30, 18.30

Pidätämme oikeudet muutoksiin.